Tak preto...

Autor: Jozef Hlavatý | 25.9.2011 o 20:56 | (upravené 25.9.2011 o 21:09) Karma článku: 10,79 | Prečítané:  973x

  Ak v poslednej dobe sledujete situáciu v našom školstve, dočítate sa všeličo. Údiv, alebo ako to nazvať, vo mne vzbudzujú reakcie typu: „Teraz ste sa zobudili?", „Kde ste boli doteraz?" „Prečo práve v tom najnevhodnejšom období - v čase krízy..."  

Je pekné, keď niekto vo svojej práci nájde aj svoje poslanie, keď pochopí, že slúži ľuďom. To však môžeme nájsť v každom druhu práce a o čo viac by malo byť POSLANIE viditeľnejšie v práci tých, čo nás zastupujú v parlamente, či riadia túto krajinu. Učitelia žiadajú zvýšenie platov a viac peňazí do školstva, vzdelávania. Nežiadajú zaplatiť svoje poslanie, to by možné nebolo. Krajina, ktorá do vzdelávania investovať nemieni, produkuje lacnú pracovnú silu pre prítomnosť, ale nerieši budúcnosť svojich obyvateľov. Veď načo aj, my sme tu teraz... Áno, investícia do vzdelania je dlhodobý biznis, ktorý nevynáša hneď. Ale lepšej investície asi niet. Vieme prečo. Vidíme životnú úroveň tých, ktorí do vzdelania investovali. Takže, podľa mňa nie je namieste hovoriť o vhodnosti, či dobrom načasovaní. Dôležitejšie je, že ide o správnu a potrebnú vec.

Ale ak chcete vedieť prečo teraz, tak vám odpoviem. Lebo doteraz na to „tí hore“( im to malo najviac ležať na srdci) kašľali a vám, ktorý sa takéto otázky pýtate, to bolo zrejme jedno tiež, ale mnohým, ktorí sme si vedomí dôležitosti tejto veci to jedno nie je. Tak preto.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Vlhová zažiarila. V obrovskom slalome skončila s číslom 55 ôsma

Úvodné preteky novej sezóny vyhrala Švajčiarka Lara Gutová.

KOŠICE KORZÁR

Profesor o tataráku: Zakazovať ho netreba, panika je zbytočná

Peter Turek z Univerzity veterinárneho lekárstva vysvetľuje, prečo sa netreba báť.


Už ste čítali?