Nemám čas a preto bojujem za vyšší plat...

Autor: Jozef Hlavatý | 9.8.2011 o 23:46 | (upravené 10.8.2011 o 0:01) Karma článku: 10,00 | Prečítané:  1097x

Som učiteľ. A??? A nemám čas. Dokonca ani teraz v auguste. Už dávno som chcel o mojej práci a vecí s ňou súvisiacimi niečo napísať. Ale nemal som čas. Prečo?

Pretože napríklad dnes som pracoval v záhrade, predtým som niečo majstroval na dome, zajtra chcem uložiť plávajúcu podlahu, chcem byť aj s rodinou... no mohol by som menovať prečo som nemal a nemám čas. A prečo Vám to vlastne píšem? Pretože učiteľ by mal mať čas. Veľmi ho potrebuje a každému je jasné prečo. A ja preto, že ho nemám, chcem vyšší plat. Ako to spolu súvisí? Poviete si možno „zavolaj si majstra a ten ti uloží plávačku a budeš mať čas ...“. Áno majster uloží, ale ja na majstra nemám, pretože mám učiteľský plat. A keďže mám učiteľský plat, znamená to že nemám čas... A preto bojujem za to, aby som za svoju prácu dostával adekvátnu mzdu, nie almužnu. Viem, že byť učiteľom je poslanie, je mi to jasné, preto som sa na túto cestu dal. Chcem vyšší plat nie preto, aby som sa mohol kdesi ukazovať: „Ja som pán učiteľ, ja mám pekný plat...“ Ale preto, aby som mal čas, aby som nemusel po pracovnej dobe alebo cez dovolenku hľadať ďalšiu prácu, aby som si mohol zavolať „majstra“, jednoducho preto, aby som mohol byť učiteľom. Chcem vyšší plat preto, aby som mal čas sa dobre pripraviť na môj pracovný deň, aby som pozdvihol úroveň vzdelávania v našej krajine, aby som našim deťom odovzdával potrebné vedomosti, aby som mohol naplniť svoje poslanie.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

KOMENTÁRE

Poisťovňu by jej vlastník mal prinútiť fungovať zodpovedne

Systémový zákrok je podobný ako pri nemocniciach.


Už ste čítali?