Nemám čas a preto bojujem za vyšší plat...

Autor: Jozef Hlavatý | 9.8.2011 o 23:46 | (upravené 10.8.2011 o 0:01) Karma článku: 10,00 | Prečítané:  1100x

Som učiteľ. A??? A nemám čas. Dokonca ani teraz v auguste. Už dávno som chcel o mojej práci a vecí s ňou súvisiacimi niečo napísať. Ale nemal som čas. Prečo?

Pretože napríklad dnes som pracoval v záhrade, predtým som niečo majstroval na dome, zajtra chcem uložiť plávajúcu podlahu, chcem byť aj s rodinou... no mohol by som menovať prečo som nemal a nemám čas. A prečo Vám to vlastne píšem? Pretože učiteľ by mal mať čas. Veľmi ho potrebuje a každému je jasné prečo. A ja preto, že ho nemám, chcem vyšší plat. Ako to spolu súvisí? Poviete si možno „zavolaj si majstra a ten ti uloží plávačku a budeš mať čas ...“. Áno majster uloží, ale ja na majstra nemám, pretože mám učiteľský plat. A keďže mám učiteľský plat, znamená to že nemám čas... A preto bojujem za to, aby som za svoju prácu dostával adekvátnu mzdu, nie almužnu. Viem, že byť učiteľom je poslanie, je mi to jasné, preto som sa na túto cestu dal. Chcem vyšší plat nie preto, aby som sa mohol kdesi ukazovať: „Ja som pán učiteľ, ja mám pekný plat...“ Ale preto, aby som mal čas, aby som nemusel po pracovnej dobe alebo cez dovolenku hľadať ďalšiu prácu, aby som si mohol zavolať „majstra“, jednoducho preto, aby som mohol byť učiteľom. Chcem vyšší plat preto, aby som mal čas sa dobre pripraviť na môj pracovný deň, aby som pozdvihol úroveň vzdelávania v našej krajine, aby som našim deťom odovzdával potrebné vedomosti, aby som mohol naplniť svoje poslanie.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Politológ: Dnes je symbolom strednej Európy plot

Havlíček a ďalší cestovali do Ruska a konštatovali, že Rusi sú síce naši slovanskí bratia, jazyk je podobný, ale režim je úplne iný.

TECH

Ako vznikli čísla? Počítať nám pomáha nula

Keď začali mať ľudia viac vecí na počítanie, už im nestačili čiarky na stenách.

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia až o 330 percent viac.


Už ste čítali?